Fairy Floss Artisan Flavour 30ml
SKU: CO9160BRAND: Roberts Edible Craft
Our water based FAIRY FLOSS flavour is a clear essence with the flavour and aroma of FAIRY FLOSS
Add the Flavour to cake batters and cookie dough, icings, frostings, ice cream, cream, fondant crème and macarons to flavour them along with the aroma of FAIRY FLOSS
Use an eye dropper for accurate measuring.
Once opened, store in the bottle away from direct heat or light.
Suitable for Gluten Free, Halal & Vegan Dietary Requirements.
(CO9160)
| SKU | CO9160 |
| Barcode # | 9311589101950 |
| Brand | Roberts Edible Craft |
| Shipping Weight | 0.0700kg |
| Shipping Width | 0.030m |
| Shipping Height | 0.070m |
| Shipping Length | 0.030m |
| Shipping Cubic | 0.000063000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
SKU: CO9090
Cherry Brandy Liqueur Flavour 30ml
$8.00
SKU: CO8035
Lime Flavour Colour 30ml
$4.75
SKU: CO8060
Orange Flavouring 30ml
$4.75
SKU: CO8120
Banana Flavouring 30ml
$4.75
SKU: CO9100
Creme De Menthe Liqueur Flavour 30ml
$8.60
SKU: CO9105
Whiskey Liqueur Flavour 30ml
$8.50
SKU: CO9135
Lemonade Natural Artisan Flavour 30ml
$5.95
SKU: CO8100
Caramel Flavouring 30ml
$4.95