MDF Board 10mm White Round 10"
SKU: CB10-WR10BRAND: Lemon Tree
The Masonite 10mm Board is perfect for your heavier than average cakes. Boasting a 10mm thickness, this cake board offers exceptional support during transportation and allows you to showcase the most elaborate cakes with confidence!
Available in a variety of shapes and sizes to complete any theme you desire!
- Sizes: 10in/25cm, 12in/30cm, 14in/35cm
- Colour: White
- Shape: Round
- Thickness: 10mm
- Food grade
- FDA certified & BPA FREE
- Individually shrink wrapped and barcoded
(CB10-WR10)
| SKU | CB10-WR10 |
| Barcode # | 9341625004617 |
| Brand | Lemon Tree |
| Shipping Weight | 0.4000kg |
| Shipping Width | 0.250m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.250m |
| Shipping Cubic | 0.006250000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: INCW01
FFI Chocolate Buttons White 1kg
$13.45
SKU: CB4-WR12
4mm MDF Board White Round 12"
$3.15
SKU: CB12SR12
12mm Drum Board Silver Round 12"
SKU: IN382601
Bakels Apito Utility Cake Mix 15Kg - SPECIAL ORDE
$105.00
SKU: CB6W1624
6mm MDF Board White Rectangle 16x24"
$10.35
SKU: PA-T101012
Cake Box Tall 10x10x12" Top Window E-Flute
SKU: SFD-CBT12
Cake Box 12x12x12" Top Window
SKU: BG-SP-BBMK3
ESSENTIALS Edible Food Pen Set (3) | SPRINKS
$7.95
More From This Category
SKU: CB4-SR16
4mm MDF Board Silv Round 16"
$6.08
SKU: CB4-BR06
4mm MDF Board Black Round 06"
$1.55
SKU: CBMSR08
5mm MDF Board SILVER Round 08" LOYAL
$2.10
SKU: CB4-GR09
4mm MDF Board Gold Round 09"
$2.59
SKU: CB4-SR12
4mm MDF Board Silver Round 12"
$4.16
SKU: CB6W1624
6mm MDF Board White Rectangle 16x24"
$10.35
SKU: CB12SR14
12mm Drum Board Silver Round 14"
SKU: CB6W1416
6mm MDF Board White Rectangle 14x16"
$6.19