Loyal No 3 Closed Star Tube Stainless steel
SKU: LO-LTS3203BRAND: Loyal Bakeware
- Professional grade
- Stainless Steel
- Seamless
- Made in Korea
- Tube sizes: 2,3,5,7,9 use MEDIUM coupler LTSDC02RP
- Tube size: 10,11 15 use LARGE coupler LTDSCO3RP
| SIZE | Medium |
| COUPLER | Medium |
| BOTTOM DIAMETER | 25mm |
| INTERNAL DIAMETER OF TOP | 3mm |
| EXTERNAL DIAMETER OF TOP | 7mm |
| # OF STARS | 6 |
| TUBE HEIGHT | 48mm |
(LO-LTS3203)
| SKU | LO-LTS3203 |
| Brand | Loyal Bakeware |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.020m |
| Shipping Length | 0.050m |
| Shipping Cubic | 0.000100000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
SKU: LO-LTS233RP
Loyal No 233 Multi-Open SS Tip
$2.95
SKU: LO-LTS112RP
Loyal No 112 Leaf MED Tip
$2.95
SKU: LO-LTS103RP
Loyal No 103 Petal STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS2ARP
Loyal No 2A Round MEDIUM Tip
$2.95
SKU: LO-LTS195RP
Loyal No 195 Drop FLower MED Tip
$2.95
SKU: LO-LTS2CRP
Loyal No 2C Drop Flower MED Tip
$2.95
SKU: LO-LTS6FRP
Loyal No 6F Open Star MEDIUM Tip
$2.95
SKU: LO-LTS104RP
Loyal No 104 Rose Petal STD Tip
$2.95