Loyal No 1M Open Star MED Tip
SKU: LO-LTS1MRPBRAND: Loyal Bakeware
LOYAL NO. 1M OPEN STAR MEDIUM TUBE
- Ideal for piping stars, shells, borders, rosette and flower work
- Professional grade
- Stainless steel
- Seamless
- Made in Korea
- Use with MEDIUM coupler LTSDC02RP (carded)
- SIZE Medium
- COUPLER Medium
- BOTTOM DIAMETER 25mm
- INTERNAL DIAMETER OF TOP 8mm
- EXTERNAL DIAMETER OF TOP 13.2mm
- WIDTH
- LENGTH
- # OF STARS 6
- TUBE HEIGHT 43
- BARCODE 9341671008744
(LO-LTS1MRP)
| SKU | LO-LTS1MRP |
| Barcode # | 9341671008744 |
| Brand | Loyal Bakeware |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.020m |
| Shipping Length | 0.050m |
| Shipping Cubic | 0.000100000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: LO-LTS018RP
Loyal No 18 Open Star STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS172RP
Loyal No 172 Open Star MED Tip
$2.95
SKU: LO-LTS199RP
Loyal No 199 Open Star STD Tip
$2.95
More From This Category
SKU: LO-LTS00RP
Loyal No 00 Round STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS027RP
Loyal No 27 Closed Star STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS6FRP
Loyal No 6F Open Star MEDIUM Tip
$2.95
SKU: LO-LTS018RP
Loyal No 18 Open Star STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS012RP
Loyal No 12 Round STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS199RP
Loyal No 199 Open Star STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS161RP
Loyal No 161 Petal STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS150RP
Loyal No 150 Petal STD Tip
$2.95