Kraft Paper Bag SOS Bag # 12 - 340X180X110MM/PACK OF 500
SKU: SFDSOS12BRAND: Statewide Food Distributors
PACK OF 500
Self-opening satchel paper bags are constructed from quality materials for holding multiple items,
like orders of takeaway food. They are freestanding, so are easy to load.
This satchel is offered in brown. Paper bags are recyclable, compostable and reusable.
Benefits:
Stronger than plastic bags, enabling them to hold heavy loads
- An effective advertising medium for promoting your brand
- Packed flat for easy storage
-
Compostable
-
Recyclable
-
Sustainably Sourced
- No Added PFAS
(SFDSOS12)
| SKU | SFDSOS12 |
| Brand | Statewide Food Distributors |
| Shipping Weight | 10.0000kg |
| Shipping Width | 0.038m |
| Shipping Height | 0.024m |
| Shipping Length | 0.038m |
| Shipping Cubic | 0.000035000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
SKU: PP-F550LTG
Patty Pan Foil Light Green #550 (500)
$35.00
SKU: SFD-BB225
Clear Lid Biscuit Box 9x4.5x1.5in High
SKU: OR1008
Ornament Cupid Bow/Arrow Gold (Pk 12)
$8.37
SKU: ED3030
Non Pareils PINK (1Kg)
$12.95
SKU: PA1037H
Patty Pan#750 Brown 50pk
$4.50
SKU: PA1035H
Patty Pan #750 Red 50pk
$4.50
SKU: CD413R
Cake Dummy Round 13"" x 100mm
$14.50
SKU: CD409R
Cake Dummy Round 09in x 100mm
$8.75