Twist Handle Kraft Paper Bag Small -350X260X90MM
SKU: SFD-K-SMLBRAND: Statewide Food Distributors
PACK OF 250
Twisted paper handle bags are strong, steady and stand upright on counters for easy loading.
The SMALL Paper Twist Handle Carry Bag holds up to 12kg and is ideal for chocolates, confectionary,
gourmet foods and small grocery items. Paper bags are
Recyclable,
Compostable
Reusable.
(SFD-K-SML)
| SKU | SFD-K-SML |
| Brand | Statewide Food Distributors |
| Shipping Weight | 12.0000kg |
| Shipping Width | 0.048m |
| Shipping Height | 0.040m |
| Shipping Length | 0.030m |
| Shipping Cubic | 0.000058000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
SKU: PP-F550SILVER
Patty Pan Foil Silver #550 (500)
$35.00
SKU: CCBOX1-HEPP
1 Hole Cupcake Box PASTEL PINK - Tag Handle
SKU: OR1011
Ornament Dbl Heart/Arrow Gold (Pk 12)
$6.84
SKU: CK1069
Cake Kit Gold Coast Suns
$4.46
SKU: PA-T161612E
Cake Box Tall 16x16x11" Top Window E-Flute
SKU: PA324G
Flower Wire Green No.24 (Pk 50)
$2.30
SKU: PP-F550RPINK
Foil Pan #550 Rose Pink (500)
$31.82
SKU: CD413R
Cake Dummy Round 13"" x 100mm
$14.50