HIGH FAT COCOA POWDER | 500G
SKU: HFCP-500GBRAND: Cake Craft Australia
Created using the finest tanzanian cocoa, this premium high fat cocoa powder has a balance of red fruit and strong chocolate flavours. Strong flavours are surrounded by fruity aromas and hints of vanilla.
22%-24% Fat Mass
HALAL
KOSHER
VEGAN
GLUTEN FREE
DUTCH PROCESSED
(HFCP-500G)
| SKU | HFCP-500G |
| Brand | Cake Craft Australia |
| Shipping Weight | 2.5400kg |
| Shipping Width | 0.240m |
| Shipping Height | 0.080m |
| Shipping Length | 0.370m |
| Shipping Cubic | 0.007104000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: S66Mermaid
Roberts Mermaid Sprinkle Mix 80g
$5.50
More From This Category
SKU: KSCA0054
Katy Sue MINIATURE CHRISTMAS TREES
$16.95
SKU: DC-ZENBO01
ZEN Bowl WHITE 460ml (50)
$37.80
sale
SKU: HN-5MM-BORDX
5mm Cachous BOURDEAUX RED 1kg Hatziyiannakis
$22.00 WAS $44.00
sale
SKU: HN-5MM-MTCOPP
5mm Cachous METALLIC COPPER 1kg Hatziyiannakis
$22.00 WAS $44.00
SKU: BG-GDBL436
Bloom Baking Cup GOLD (24pk)
$4.45
SKU: BG-PMBL25BC
Bloom Baking Cup PASTEL MIX (25pk)
$4.45