Raspberry Flavouring 30ml
SKU: CO8130BRAND: Roberts Edible Craft
Our water based raspberry flavour / colouring is the most delicious thing you can add to your baking and making soft centres for your chocolates. Just add a few drops of our raspberry flavour to our plain fondant and mix.
You can also use this in creating cakes, cupcakes, icing, milkshakes and more!
If you want to flavour your chocolate, then you need to use one of our oil based flavours.
(CO8130)
| SKU | CO8130 |
| Barcode # | 9311589101257 |
| Brand | Roberts Edible Craft |
| Shipping Weight | 0.0670kg |
| Shipping Width | 0.030m |
| Shipping Height | 0.070m |
| Shipping Length | 0.030m |
| Shipping Cubic | 0.000063000m3 |
| Unit Of Measure | Bott |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
You May Also Like
SKU: CO8120
Banana Flavouring 30ml
$4.75
SKU: IC9100
Invertase 25ml
$7.37
Others Also Bought
SKU: CO8020
Rose Flavouring 30ml
$4.75
SKU: CO9035
Raspberry Oil Flavour 30ml
$5.95
More From This Category
SKU: CO8150
Bubblegum Flavouring 30ml
$4.75
SKU: CO8010
Strawberry Flavouring 30ml
$4.75
SKU: CO9075
Rum Liqueur Flavour 30ml
$6.25
SKU: CO8080
Hazelnut Flavouring 30ml
$5.95
SKU: CO9135
Lemonade Natural Artisan Flavour 30ml
$5.95
SKU: CO9100
Creme De Menthe Liqueur Flavour 30ml
$8.60
SKU: HA2050
Eye Dropper 2 Pack
$4.35
SKU: CO8020
Rose Flavouring 30ml
$4.75