Clingwrap In Dispenser Clear 33cm x600m
SKU: C-CW33DBRAND: Capri
Clingwrap In Dispenser Clear 33cmx600
Units per Measure: Each
Key Features
Made from PVC plastic -- Suitable for wrapping hot and cold foods for storage --Put into your regular rubbish bin after use-- 8.5um (=-15%)
Item Specifications
| Colour | Clear |
| Brand | Capri |
| Product Material | PVC - Polyvinyl Chloride |
| Compostable | No |
| Food Grade | Yes |
| Microwave Safe | Yes |
| Oven Safe | No |
| Product Dimensions | 330mm x 600m |
| Recyclable | No |
(C-CW33D)
| SKU | C-CW33D |
| Barcode # | 9326109005748 |
| Brand | Capri |
| Shipping Weight | 3.0000kg |
| Shipping Width | 0.400m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Shipping Cubic | 0.004000000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
SKU: C-CW45D
Clingwrap In Dispenser Clear 35cm x600m
$31.82