Silicone Baking Paper Handy Bake Roll White 30cm x120m
SKU: SFD-HB30120BRAND: Capri
Silicone Baking Paper Handy Bake Roll White 30cm x120m
Made of silicone paper-- Suitable for baking-- Can be used to very high temperatures-- Designed to have non-stick capabilities
| Colour | White |
| Brand | Capri |
| Product Material | Paper - Silicone |
| Food Grade | Yes |
| Microwave Safe | Yes |
| Oven Safe | Yes |
| Product Dimensions | 300mm x 120m |
| Recyclable | No |
(SFD-HB30120)
| SKU | SFD-HB30120 |
| Barcode # | 9326109007759 |
| Brand | Capri |
| Shipping Weight | 2.5000kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.015m |
| Shipping Length | 0.015m |
| Shipping Cubic | 0.000068000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
SKU: SFD-HB40120
Silicone Baking Paper Handy Bake Roll White 40cm x
$35.00
SKU: HA6459
Pre Cut Parchment Paper 6in Round (PK24)
$2.75
SKU: LO-MTAR50ROLL
Acetate Food Wrap Ribbon 50mm x 300m Roll
$61.95
SKU: HA6462
Pre Cut Parchment Paper 12in Round (PK24)
$8.50
SKU: LO-MTAR60
Acetate Food Wrap Ribbon 60mm per metre
$0.63
SKU: HA-PSL125RP
Non Stick Cake Tin Liner 25m x 12.5cm
$4.25
SKU: SBB06
Pre Cut Silicon Paper 6" Round Bulk ( 1000Pcs)
$72.00
SKU: HA6465
Pre Cut Parchment Paper 12in Square (PK24)
$5.36