CLASSIC Lid - 42mm 50ml (100)
SKU: DC-PMOTO001-CBRAND: Martellato
Lids to suit DC-JAP47 and DC-RND65
Lids to suit DC-JAP47 and DC-RND65
A great way to seal in freshness and to transport your creations!
Made in Italy
- Heat Tolerance -18C to +70C
- BPA Free
- 100% Recyclable Material
- Can be re-used
- Dishwasher Safe up to 50 washes
- Packed in convenient quantities of 100
Made in Italy by Martellato
(DC-PMOTO001-C)
| SKU | DC-PMOTO001-C |
| Brand | Martellato |
| Shipping Weight | 0.7000kg |
| Shipping Width | 0.390m |
| Shipping Height | 0.280m |
| Shipping Length | 0.280m |
| Shipping Cubic | 0.030576000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: DC-PMOJA001
JAPAN 47ml Dessert Cup (100)
$37.57
SKU: DC-PMOJA002
JAPAN 87ml Dessert Cup (100)
$39.95
SKU: DC-PMOCO009
GREEK 120ml Dessert Cup (100)
$44.08
More From This Category
SKU: DC-PMOCO009
GREEK 120ml Dessert Cup (100)
$44.08
SKU: DC-PMOPE001
PENTA Dessert Cup 120ml (100)
$44.10
SKU: DC-PMOCE003
WAVE 200ml Dessert Cup (100)
$48.83
SKU: DC-ZENTR02
ZEN Tray BLACK 110 x 245mm (50)
$57.75
SKU: DC-ZENBO00
ZEN Bowl CLEAR 460ml (50)
$37.80
SKU: DC-PMOCO008
GREEK 50ml Dessert Cup (100)
$41.50
SKU: DC-PMOLO001-C
LOVE Heart Lid - 100ml (100)
$22.50
SKU: DC-PMOCU002
SQUARE 120ml Dessert Cup (100)
$38.95