Bakels Mississipi Mud Cake Mix 15kg
SKU: IN383501BRAND: Bakels
| Product Name: | Bakels Mud Cake Mix | ||||||||||||||||||||||||
| Product Code: | 383501 | ||||||||||||||||||||||||
| Description: | Brownish coloured powder. | ||||||||||||||||||||||||
| Function: | Mudcake, traditional American 'brownies' or chocolate slice. | ||||||||||||||||||||||||
| Ingredient Listing: |
|
||||||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||||||
| Nutrition Information (per 100g): |
|
||||||||||||||||||||||||
| All quantities expressed in the nutrition information are average quantities only. | |||||||||||||||||||||||||
| Allergens: |
|
||||||||||||||||||||||||
| Country of Origin: |
|
||||||||||||||||||||||||
| GMO Status: | Does not require any GM label statement under Standard 1.5.2 of the ANZFA regulations. | ||||||||||||||||||||||||
| Halal Status: | Halal Approved | ||||||||||||||||||||||||
| Recipes: |
|
(IN383501)
| SKU | IN383501 |
| Barcode # | 9313689000881 |
| Brand | Bakels |
| Shipping Weight | 17.0000kg |
| Shipping Width | 0.400m |
| Shipping Height | 0.080m |
| Shipping Length | 0.640m |
| Shipping Cubic | 0.020480000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
SKU: IC386341
Bakels Banana Bread Mix 15kg *Special Order
$187.50
SKU: IN376001
Bakels Cake Donut Mix 15kg *Special Order
$91.00
SKU: IC383771
Bakels Red Velvet Cake Mix 15kg
$125.00
SKU: IN383901
Bakels Chocolate Muffin Mix 15kg *Special Order
$98.75
SKU: IC579003
Bakels Cheesecake Mix Pettina 10kg *Special Order
$280.00
SKU: IN382151-I
Bakels Light Fruit Cake Mix 15kg *Special Order
$162.00
SKU: IN381501
Bakels Vegan Cake Mix 12.5kg *SPECIAL ORDER
$112.00