Bakels Eggless Vanilla Cake Mix 15kg *SPECIAL ORDER ITEM
SKU: IN375231BRAND: Bakels
SPECIAL ORDER ITEM - ETA 3-4 DAYS
INGREDIENTS
Wheat Flour, Sugar, Milk Solids, Maltodextrin, Thickener (1412,1440,1442,), Whipping agent (emulsifiers (472b, 477), glucose, milk solids), Raising agents (500, 541), Salt, Natural Flavour, Vegetable gum (415), Natural colour (gardenia extract)
(IN375231)
| SKU | IN375231 |
| Brand | Bakels |
| Shipping Weight | 16.5000kg |
| Shipping Width | 0.400m |
| Shipping Height | 0.080m |
| Shipping Length | 0.600m |
| Shipping Cubic | 0.019200000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
SKU: IN376001
Bakels Cake Donut Mix 15kg *Special Order
$91.00
SKU: IC383001
Bakels Pettina Chocolate Cake Mix 15kg *SPECIAL O
$145.00
SKU: IN382301
Bakels Shortbread Mix 15kg *Special Order
$119.00
SKU: IN311002-I
Bakels ACTIWHITE Meringue Powder - Special Order
$235.00
SKU: IN382151-I
Bakels Light Fruit Cake Mix 15kg *Special Order
$162.00
SKU: IN382201-I
Bakels Fruit Cake Mix 15kg *Special Order
$145.00
SKU: IC386341
Bakels Banana Bread Mix 15kg *Special Order
$187.50