500g WHITE Snowflakes - by Sprinks
Sprinks brings you a creative range of sprinkles, cachous and other sugar decorations to brighten your baking.
Packaged in a wide mouthed, easy to access jar. No more spice shakers making a mess!
Contemporary packaging presents the sprinkles in an eye catching way.
Dextrose, Dextrin (E1400), Magnesium Stearate, Glucose Syrup, Colour (E171). Allergen Warning. May be present: wheat, soy & nuts.
(SP-WSNOW-5)
| SKU | SP-WSNOW-5 |
| Brand | Sprinks |
| Shipping Weight | 0.6000kg |
| Shipping Width | 0.210m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.180m |
| Shipping Cubic | 0.007560000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: IN297372
Bakels GLUTEN FREE Health Baking Mix 10kg *SPECIA
$122.00
More From This Category
SKU: EA-ST-LEAFP
Leaf Pine Stencil
$8.75
SKU: EA-ST-JGINGER
Jolly Gingerbread Stencil
$8.75
SKU: ED3496
Gingerbread Man Festive 25mm (180)
$58.10
SKU: SM174171
Silicone Mat Prancing Reindeer
$14.50
SKU: ED3421S
3D 25mm Snowman (Bx32)
$28.80
SKU: EA-ST-JOLLYT
Jolly Trees Stencil
$8.75
SKU: CK-91211
CK Christmas Assortment Mould
$11.95
SKU: ED3039H
Non Pareils Green (50g) Hangsell
$2.95