WAFFLE 70ml Dessert Cup (100)
SKU: DC-PMOCO013BRAND: Martellato
64/62 mm dia x 59 mm h Capacity 70 ml
| 64/62mm diameter x 59mm high - 70ml |
These high quality, elegant plastic containers are a fantastic way to serve your desserts.
A perfect way to display colours and layers and a great way to manage portion control to keep your costs down!
Can be used for dessert bars, catering functions, weddings, parties and more...
- Heat Tolerance -18C to +70C
- BPA Free
- 100% Recyclable Material
- Can be re-used
- Dishwasher Safe up to 50 washes
- Packed in convenient quantities of 100
Made in Italy by Martellato
(DC-PMOCO013)
| SKU | DC-PMOCO013 |
| Brand | Martellato |
| Shipping Weight | 0.9000kg |
| Shipping Width | 0.400m |
| Shipping Height | 0.250m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Shipping Cubic | 0.030000000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: DC-PMO07.00
TRIANGLE 175ml (100pcs) Dessert Cup
$43.05
SKU: DC-PMOJA001
JAPAN 47ml Dessert Cup (100)
$37.57
SKU: DC-PMOCO012
VELA Slanted 140ml Dessert Cup (100)
$42.93
SKU: DC-PMOCO011
VELA Slanted 85ml Dessert Cup (100)
$35.70
More From This Category
SKU: DC-PMOCO005
CONE 165ml Dessert Cup (100)
$48.30
SKU: DC-PMOCE001
WAVE 50ml (100pcs) Dessert Cup
$36.50
SKU: DC-PMO07.00-C
TRIANGLE Plastic Lid - 85mm (100)
$26.65
SKU: DC-PMOJA002
JAPAN 87ml Dessert Cup (100)
$39.95
SKU: DC-ZENTR02
ZEN Tray BLACK 110 x 245mm (50)
$57.75
SKU: DC-PMOCO009
GREEK 120ml Dessert Cup (100)
$44.08
SKU: DC-PMOCO001
CUP Tapered 90ml PMOCO001 (100) Dessert Cup
$44.65
SKU: DC-ZENTR01
ZEN Tray WHITE 110 x 245mm (50)
$57.75