Twist Handle Kraft Paper Bag Junior - 290x200x110mm
SKU: SFD-K-JUNIORBRAND: Statewide Food Distributors
PACK OF 250
Twisted paper handle bags are strong, steady and stand upright on counters for easy loading.
The JUNIOR Paper Twist Handle Carry Bag holds up to 12kg and is ideal for chocolates, confectionary,
gourmet foods and small grocery items. Paper bags are
Recyclable,
Compostable
Reusable.
(SFD-K-JUNIOR)
| SKU | SFD-K-JUNIOR |
| Brand | Statewide Food Distributors |
| Shipping Weight | 9.0000kg |
| Shipping Width | 0.040m |
| Shipping Height | 0.040m |
| Shipping Length | 0.024m |
| Shipping Cubic | 0.000038000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
SKU: PA1028H
Patty Pan #750 Pastel Blue 50pk
$4.50
SKU: CD309R
Cake Dummy Round 09in x 75mm
$6.50
SKU: PP-F360ORNGE
Foil Pan #360 Orange (500)
$21.50
SKU: CCBOX1-LG
1 Hole Cupcake Box 100x100x100mm Large WHITE
SKU: PP-F550RPINK
Foil Pan #550 Rose Pink (500)
$31.82
SKU: CD418S
Cake Dummy Square 18in x 100mm
$18.50
SKU: ED3092
Sprinkles Red Sticks 1.5kg
$11.95