Sweetapolita Hip, Hip, Hooray! Sprinkle Medley 100g
SKU: SP-1850BRAND: Sweetapolita Sprinkles + Stuff
OVERVIEW
Sprinkle some FUN onto your treats with Hip, Hip, Hooray! This adorable Sprinkle Medley is perfect for any celebration, so let your imagination run with and sprinkle some extra joy to your treats
INGREDIENTS
Sugars (sugar, glucose, icing sugar, dextrose), Water, Palm kernel oil, Natural flavors, Carnauba wax, Syrup, Sunflower lecithin, Confectioners’ glaze, Corn starch, Mica dust, Modified corn starch, Cellulose gum, Soy lecithin, Vanillin, Polysorbate 60, Semi-sweet chocolate chips, Chocolate liquor, Cocoa butter, Vanilla, Gum arabic, Maltodextrin, Magnesium stearate, Artificial colors (FD&C Blue 1, Red 40 & 3, Yellow 5 & 6, Titanium dioxide). Contains: Soy. May Contain: Milk.
MORE INFO
The product images shown are for illustration purposes only and, due to the nature of our product, may not be an identical representation of component ratios or colours (appearance of colours will range across devices). Statewidefood reserves the right to change product images or specifications, if necessary, without notice.
GLUTEN FREE • VEGETARIAN
(SP-1850)
| SKU | SP-1850 |
| Barcode # | 0990002518507 |
| Brand | Sweetapolita Sprinkles + Stuff |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
| Shipping Width | 0.070m |
| Shipping Height | 0.080m |
| Shipping Length | 0.070m |
| Shipping Cubic | 0.000392000m3 |
| Unit Of Measure | Jar |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
SKU: BG-SP-RUDOL-500
Rudolph Blend by Sprinks 500g
$23.95
SKU: RE-PRINCESS
Roberts PRINCESS Sprinkle Mix 120g - BEST BEFORE
$4.95
SKU: SP-3542
Sweetapolita Wanderlust Sprinkle Medley Deluxe 100
$11.99
SKU: SP-3319
Sweetapolita Cocktail Lounge Sprinkle Medley Delux
$11.99
SKU: RE-NPMAGIC
Roberts MAGIC PARTY Sprinkle Mix 80g
$4.95
SKU: S66Harry
Roberts Harry Potter Inspired Sprinkle Mix 80g
$4.50
SKU: SP-1122
Sweetapolita Birthday Party Vegan Sprinkle Medley
$10.00
SKU: K-09OT538
Bling Bright Sequin Mix - 1kg
$19.80