Stamen Gypsophila White Double Sided- Small
SKU: LO-LFSGYS2BRAND: Loyal Bakeware
Bring your flowers to life!
These essential hand-made Japanese Stamens are the perfect accompaniment to any sugar/wafer paper flower. They will add delicate sophistication to your floral arrangements, making them look realistic and life like. Ideal for creating beautiful flower sprays in ready made colours which may be used individually or in bunches as fillers.
Bunch of 144 pieces
Double sided – tips at both ends
Be creative and use them for Poinsettia, Apple Blossom Sprays etc
Use with Flower Paste, Floral Wires, Petal Dust
(LO-LFSGYS2)
| SKU | LO-LFSGYS2 |
| Barcode # | 9341671009826 |
| Brand | Loyal Bakeware |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
| Shipping Width | 0.050m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.050m |
| Shipping Cubic | 0.000025000m3 |
| Unit Of Measure | Pack |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: LO-LFSLIS3
Lily Stamen Yellow - Small
$7.95
SKU: LO-LFSLIS1
Lily Stamen Brown - Small
$6.45
More From This Category
SKU: LO-LFSPES2
Stamen Pearl Round White - Small
$3.65
SKU: LO-LFSPLS1
Stamen Plain Black - Small
$4.35
SKU: LO-LFSPEM2
Stamen Pearl Round White - Medium
$3.65
SKU: LO-LFSLIS2
Lily Stamen White - Small
$6.45
SKU: LO-LFSPLS2
Stamen Plain White - Small
$3.00
SKU: LO-LFSDIM1
Stamen Diamond Gold - Medium
$4.85
SKU: LO-LFSPLS4
Stamen Plain Pink - Small
$3.00
SKU: LO-LFSDIM2
Stamen Diamond Silver - Medium
$4.85