Slip Board 350 x 125mm - 1.6mm White PE Coated (100)
SKU: CBC1.6-350X125WPBRAND: Lemon Tree
Suitable for use in cool rooms and freezers
Slice Board PE Coated White
1.6mm Thickness
Gloss Laminated White PE Topside
PE Coated Underside for Moisture Proofing
Suitable for use in cool rooms and freezers
Carton of 100 Boards (2 wrapped packs of 50 in each outer carton)
(CBC1.6-350X125WP)
| SKU | CBC1.6-350X125WP |
| Brand | Lemon Tree |
| Shipping Weight | 5.1000kg |
| Shipping Width | 0.195m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.370m |
| Shipping Cubic | 0.007215000m3 |
| Unit Of Measure | Pack |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: CCBOX1-HE
1 Hole Cupcake Box WHITE - Tag Handle
SKU: CCBOX1-10C
1 Hole Cupcake Box CLEAR 10cm - Silver Insert (50)
$61.25CLICK for Bulk Pricing
SKU: CBC2-SR08
2mm Cake Board 08" Silver Round (50)
$20.30
SKU: CBC1.6-08WP
1.6mm Cake Board 08" White PE Coated (100)
$27.70
SKU: CBC1.6-06WP
1.6mm Cake Board 06" White PE Coated (100)
$17.35
SKU: CCBOX12-P
12 Hole Cupcake Box Select Insert (ea)
From $1.35
More From This Category
SKU: CBT-SS55
Tab Slice Board 55mm Square SILVER (100)
$9.79
SKU: CB1-SR100
Slip Board 100mm Silver Round 1.5mm Thick (100)
$6.05
SKU: CBT-G120X75
Tab Slice Board 120 x 75mm Rect GOLD (100)
$10.46
SKU: CBT-BR80
Tab Slice Board 80mm Circle BLACK (100)
$9.10
SKU: CBT-SR100-50
Tab Slice Board 100mm Round SILVER (50)
$5.85
SKU: CBT-GS100-50
Tab Slice Board 100mm Square GOLD (50)
$5.85
SKU: LO-SB2SQ60
Slip Board 6cm Black Square (50)
$4.00
SKU: CB1-SS100
Slip Board 100mm Silver Square 1.5mm Thick (100)
$6.05