Non Pariels RED 10kg Box
SKU: NA1RDCS00-10BRAND: Fresh Food Industries
Non-Pareils are small brightly coloured spherical beads produced from a blend of sugar, tapioca starch and permitted food colouring
Ingredients: Sugar, Tapioca Starch, Glazing Agent (903), Permitted Colours
Allergens: This product is manufactured in a facility that handles other products and therefore may contain traces of peanuts and tree nuts.
Made in Australia from Imported and Local ingredients by Fresh Food Industries
(NA1RDCS00-10)
| SKU | NA1RDCS00-10 |
| Brand | Fresh Food Industries |
| Shipping Weight | 11.0000kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Shipping Cubic | 0.018000000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: ONDU
Bling Diamante 7cm Letter U
$6.95
SKU: PC-550LTGRN
Patty Pan Confeta 550 Light Green (500)
$20.85
SKU: ED3098
Sprinkles White Sticks 1.5kg
$11.95
SKU: IC8015
Rose Spirit 500ml
$24.75
SKU: ED3921
Christmas Wreath 40mm (96)
$37.00
More From This Category
SKU: ED3098
Sprinkles White Sticks 1.5kg
$11.95
SKU: NN3WHCS04-10
Non Pariels WHITE 10kg Box
$79.80
SKU: ED3096
Sprinkles Yellow Sticks 1.5kg
$11.95
SKU: CK-78260SI
CK Jimmies Pearl Silver 16oz
$10.95
SKU: ED3095
Sprinkles Chocolate Coloured Sticks 1.5kg
$11.95
SKU: NA1YXCS00-10
Non Pariels YELLOW 10kg Box
$79.80
SKU: SA1RB0100-10
Rainbow Sprinkles Bulk 10Kg Box
$90.00
SKU: FCPT4MC00-10
Peppermint Flav. Candy Crunch 10kg Box
$180.00