Non Pareils ORANGE (1Kg)
SKU: ED3023BRAND: Statewide Food Distributors
Non-Pareils are small brightly coloured spherical beads produced from a blend of sugar, tapioca starch and permitted food colouring
Ingredients: Sugar, Tapioca Starch, Glazing Agent (903), Permitted Colours
Allergens: This product is manufactured in a facility that handles other products and therefore may contain traces of peanuts and tree nuts.
Made in Australia from Imported and Local ingredients by Fresh Food Industries
(ED3023)
| SKU | ED3023 |
| Brand | Statewide Food Distributors |
| Shipping Weight | 1.2000kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.250m |
| Shipping Length | 0.200m |
| Shipping Cubic | 0.004000000m3 |
| Unit Of Measure | Box |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
SKU: BG-SP-RABBIT-5
Pastel Easter Bunnies by Sprinks 500g
$18.95
SKU: ED3266
Carrots (Box 216)
$27.50
SKU: ONDCROSS
Bling Diamante 5cm Cross
$5.95
SKU: ED3037
Non Pareils RED (1Kg)
$12.95
SKU: ED3022
Non Pareils MAUVE (1Kg)
$12.95
SKU: ED3498
White Cross 33mm (120)
$37.85
SKU: PC-750PGRN
Patty Pan Confeta 750 Pastel Green (500)
$24.20
SKU: ED3039
Non Pareils GREEN (1Kg)
$12.95