Loyal No 30 Closed Star STD Tip
SKU: LO-LTS030RPBRAND: Loyal Bakeware
LOYAL NO. 30 CLOSED STAR STANDARD TUBE
- Ideal for piping stars, shells, fleur-de-lis, roses and swirls
- Professional grade
- Stainless steel
- Seamless
- Made in Korea
- Use with STANDARD coupler LTSDC01 (uncarded) / LTSDC01RP (carded)
- SIZE Standard
- COUPLER Standard
- BOTTOM DIAMETER 18mm
- INTERNAL DIAMETER OF TOP 3.4mm
- EXTERNAL DIAMETER OF TOP 8.9mm
- # OF STARS 8
- TUBE HEIGHT 29.5mm
- BARCODE 9341671008843
(LO-LTS030RP)
| SKU | LO-LTS030RP |
| Barcode # | 9341671008843 |
| Brand | Loyal Bakeware |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.020m |
| Shipping Length | 0.050m |
| Shipping Cubic | 0.000100000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
SKU: LO-LTS3205
Loyal No 5 Closed Star Tube Stainless steel
$2.95
SKU: LO-LTS880RP
Loyal No 880 St Honore MED Tip
$3.95
SKU: LO-LTS027RP
Loyal No 27 Closed Star STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS106RP
Loyal No 106 Drop FLower Tip
$2.95
SKU: LO-LTS001RP
Piping Tip No 1 Round STD
$2.95
SKU: LO-LTS079RP
Loyal No 79 Specialty STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS2BRP
Loyal No 2B Basketweave MED Tip
$2.95
SKU: LO-LTS129RP
Loyal 129 Drop Flower STD Tip
$2.95