Loyal No 7 Closed Star Tube Stainless steel
SKU: LO-LTS3207BRAND: Loyal Bakeware
- Professional grade
- Stainless Steel
- Seamless
- Made in Korea
- Tube sizes: 2,3,5,7,9 use MEDIUM coupler LTSDC02RP
- Tube size: 10,11 15 use LARGE coupler LTDSCO3RP
| SIZE | Medium |
| COUPLER | Medium |
| BOTTOM DIAMETER | 31mm |
| INTERNAL DIAMETER OF TOP | 7mm |
| EXTERNAL DIAMETER OF TOP | 16mm |
| # OF STARS | 6 |
| TUBE HEIGHT | 48mm |
(LO-LTS3207)
| SKU | LO-LTS3207 |
| Brand | Loyal Bakeware |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.020m |
| Shipping Length | 0.050m |
| Shipping Cubic | 0.000100000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: W418-67
Wilton Leaf Tip #67
$2.07
SKU: LO-LTS070RP
Loyal No 70 Leaf STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS195RP
Loyal No 195 Drop FLower MED Tip
$2.95
More From This Category
SKU: LO-LTS2CRP
Loyal No 2C Drop Flower MED Tip
$2.95
SKU: LO-LTS070RP
Loyal No 70 Leaf STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS003RP
Loyal No 3 Round STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS002RP
Loyal No 2 Round STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS129RP
Loyal 129 Drop Flower STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS3215
Loyal No 15 Closed Star Tube Stainless steel
$2.95
SKU: LO-LTS161RP
Loyal No 161 Petal STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS125RP
Loyal No 125 Petal MED Tip
$2.95