Loyal No 4B Open Star MED Tip
SKU: LO-LTS4BRPBRAND: Loyal Bakeware
LOYAL NO. 4 OPEN STAR MEDIUM TUBE
- Ideal for piping stars, shells, borders, rosette and flower work
- Professional grade
- Stainless steel
- Seamless
- Made in Korea
- Use with MEDIUM coupler LTSDC02RP (carded)
- SIZE Medium
- COUPLER Medium
- BOTTOM DIAMETER 31mm
- INTERNAL DIAMETER OF TOP 10mm
- EXTERNAL DIAMETER OF TOP 13mm
- WIDTH
- LENGTH
- # OF STARS 14
- TUBE HEIGHT 50mm
- BARCODE 9341671009185
(LO-LTS4BRP)
| SKU | LO-LTS4BRP |
| Barcode # | 9341671009185 |
| Brand | Loyal Bakeware |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
| Shipping Width | 0.020m |
| Shipping Height | 0.020m |
| Shipping Length | 0.050m |
| Shipping Cubic | 0.000020000m3 |
| Unit Of Measure | 1 |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
SKU: LO-LTS140RP
Loyal No 140 Drop FlowerSTD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS3202
Loyal No 2 Closed Star Tube Stainless steel
$2.95
SKU: LO-LTS047RP
Loyal No 47 Basketwve STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS789RP
Piping No 789 Basketweave XL
$6.40
SKU: LO-LTS016RP
Loyal No 16 Open Star STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS080RP
Loyal No 80 Specialty STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS232RP
Loyal No 232 Drop Flower STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS104WRP
Loyal No 104W Petal STD Tip
$2.95