Loyal No 32 Open Star STD Tip
SKU: LO-LTS032RPBRAND: Loyal Bakeware
LOYAL NO. 32 OPEN STAR STANDARD TUBE
- Ideal for piping stars, shells, borders, rosette and flower work
- Professional grade
- Stainless steel
- Seamless
- Made in Korea
- Use with STANDARD coupler LTSDC01 (uncarded) / LTSDC01RP (carded)
- SIZE Standard
- COUPLER Standard
- BOTTOM DIAMETER 18mm
- INTERNAL DIAMETER OF TOP 7mm
- EXTERNAL DIAMETER OF TOP
- # OF STARS 12
- TUBE HEIGHT 28.5
- BARCODE 9341671008867
(LO-LTS032RP)
| SKU | LO-LTS032RP |
| Barcode # | 9341671008867 |
| Brand | Loyal Bakeware |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.020m |
| Shipping Length | 0.050m |
| Shipping Cubic | 0.000100000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: LO-LTS020RP
Loyal No 20 Open Star STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS1MRP
Loyal No 1M Open Star MED Tip
$2.95
SKU: LO-LTS199RP
Loyal No 199 Open Star STD Tip
$2.95
More From This Category
SKU: LO-LTS2CRP
Loyal No 2C Drop Flower MED Tip
$2.95
SKU: LO-LTS070RP
Loyal No 70 Leaf STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS003RP
Loyal No 3 Round STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS002RP
Loyal No 2 Round STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS129RP
Loyal 129 Drop Flower STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS3215
Loyal No 15 Closed Star Tube Stainless steel
$2.95
SKU: LO-LTS161RP
Loyal No 161 Petal STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS125RP
Loyal No 125 Petal MED Tip
$2.95