Loyal No 14 Open Star STD Tip
SKU: LO-LTS014RPBRAND: Loyal Bakeware
LOYAL NO. 14 OPEN STAR STANDARD TUBE
- Ideal for piping stars, shells, borders, rosette and flower work
- Professional grade
- Stainless steel
- Seamless
- Made in Korea
- Use with STANDARD coupler LTSDC01 (uncarded) / LTSDC01RP (carded)
(LO-LTS014RP)
| SKU | LO-LTS014RP |
| Barcode # | 9341671008812 |
| Brand | Loyal Bakeware |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.020m |
| Shipping Length | 0.050m |
| Shipping Cubic | 0.000100000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
SKU: LO-LTS0000RP
Loyal No 000 Round STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS3215
Loyal No 15 Closed Star Tube Stainless steel
$2.95
SKU: LO-LTS3207
Loyal No 7 Closed Star Tube Stainless steel
$2.95
SKU: LO-LTS080RP
Loyal No 80 Specialty STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS122RP
Loyal No 122 Petal MED Tip
$2.95
SKU: LO-LTS081RP
Piping No 81 Specialty STD
$2.95
SKU: LO-LTS001RP
Piping Tip No 1 Round STD
$2.95
SKU: LO-LTS352RP
Loyal No 352 Leaf STD Tip
$2.95