Loyal No 122 Petal MED Tip
SKU: LO-LTS122RPBRAND: Loyal Bakeware
LOYAL NO. 122 PETAL MEDIUM TUBE
- Ideal for piping a variety of flowers including roses, carnations, daisies, pansies plus ruffles, drapes, swags and bows
- Professional grade
- Stainless steel
- Seamless
- Made in Korea
- Use with MEDIUM coupler LTSDC02RP (carded)
- SIZE Medium
- COUPLER Medium
- BOTTOM DIAMETER 25mm
- INTERNAL DIAMETER OF TOP
- EXTERNAL DIAMETER OF TOP
- WIDTH 15.5mm
- LENGTH 3.5mm
- # OF STARS
- TUBE HEIGHT 41.5mm
- BARCODE 9341671009147
(LO-LTS122RP)
| SKU | LO-LTS122RP |
| Barcode # | 9341671009147 |
| Brand | Loyal Bakeware |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.020m |
| Shipping Length | 0.050m |
| Shipping Cubic | 0.000100000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: RR019
Cornflower Blossoms - Red 6g
$8.50
SKU: LO-ARL4030
Acetate Food Wrap Ribbon 40mm x 30M Roll
$9.50
SKU: EA-ST-FWAVE
Fireworks Wave Stencil
$8.55
More From This Category
SKU: LO-LTS127RP
Loyal No 127 Petal MED Tip
$2.95
SKU: LO-LTS008RP
Loyal No 8 Round STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS363RP
Loyal No 363 Open Star STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS2CRP
Loyal No 2C Drop Flower MED Tip
$2.95
SKU: LO-LTS081RP
Piping No 81 Specialty STD
$2.95
SKU: LO-LTS0RP
Loyal No 0 Round STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS018RP
Loyal No 18 Open Star STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS00RP
Loyal No 00 Round STD Tip
$2.95