Kingsbury Medallion Mould by Vintage Art Decor
SKU: VAD-KINGMEDBRAND: Vintage Art Decor
Vintage Art Décor Mould - KINGSBURY MEDALLION
Add beautifully crafted vintage embellishments to your projects with these fantastic quality bas relief silicone moulds!
Use with any moulding medium (fondant, clay, chocolate and more)
Made from 100% food safe, high quality, firm silicone for intricate designs
Simply dust lightly with corn flour and mould your fondant or gum paste into design
Measurements: 20cm x 13cm
(VAD-KINGMED)
| SKU | VAD-KINGMED |
| Brand | Vintage Art Decor |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
| Shipping Width | 0.200m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.130m |
| Shipping Cubic | 0.000260000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
SKU: SC941238
Pearl Silicone Mould 18.5cm x 11cm
$14.95
SKU: SC941276
Christmas Snowflake Silicone Mould 36cm x 12cm
$19.95
SKU: SC941269
Rose Silicone Mould 37cm x 11cm
$21.95
SKU: KSCE0018
Katy Sue DOMED ALPHABET Silicone Mould
$19.95
SKU: MCM-947476
3D Geo Hearts (6) Mini Silicone Mould
$12.95
SKU: MCM-947506
3D Geo Heart Extra Large Silicone Mould
$11.95
SKU: CK-91-211
Christmas Assortment Flexible Mould
$10.00
SKU: SM174132
Silicone Mould Christmas Icons
$9.50