Inspirations Mesh Stencil
SKU: CC-MS014BRAND: Crystal Candy
Be Happy - Flowing Inspirations
Create beautiful designs easily and quickly
Mesh stencils are made of fine mesh fabric – a food safe, flexible, light weight and durable product that can be used over and over again.
Mesh Stencils can be used on fondant to create stunning detailed effects.
Stencil mat measures 40 x 17 cm whilst the design measures 33 x 13 cm
See the tutorials for tips and creative ideas
(CC-MS014)
| SKU | CC-MS014 |
| Brand | Crystal Candy |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
| Shipping Width | 0.400m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Shipping Cubic | 0.000400000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: CC2100
Crystal Candy Platinum Lace Mat Twilight
$26.95
SKU: CC5000
Crystal Candy The Renaissance Collection Lace Mat
$33.95
SKU: CC5040
Crystal Candy The Renaissance Collection Lace Mat
$29.95
More From This Category
SKU: CC-MS019
Champagne Mesh Stencil
$35.00
SKU: CC-MS030
Kiss Me Mesh Stencil
$35.00
SKU: CC-MS023
Cloudberry Mesh Stencil
$35.00
SKU: CC-MS016
Doodle Daisies Mesh Stencil
$35.00