Cloudberry Mesh Stencil
SKU: CC-MS023BRAND: Crystal Candy
Create beautiful designs easily and quickly
Mesh stencils are made of fine mesh fabric – a food safe, flexible, light weight and durable product that can be used over and over again.
Mesh Stencils can be used on fondant to create stunning detailed effects.
Stencil mat measures 40 x 17 cm whilst the design measures 33 x 13 cm
See the tutorials for tips and creative ideas
(CC-MS023)
| SKU | CC-MS023 |
| Brand | Crystal Candy |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
| Shipping Width | 0.400m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Shipping Cubic | 0.000400000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: IN135902-I
Bakels Tinmax 5kg *Special Order
$105.00
SKU: CC-MS019
Champagne Mesh Stencil
$35.00
SKU: DFBBWG
DECO FOAM BALL TOPPER | 32 PC SET -BLUE,WHITE & GO
$9.50
SKU: ED7055
Choc Transfer Sheet Religion Cross (Ea)
$5.95
More From This Category
SKU: HA9080
Stencil Beach Cupcakes Set Large
$7.82
SKU: EA-ST-LEAF
Grande Leaf Stencil
$8.55
SKU: EA-ST-FWAVE
Fireworks Wave Stencil
$8.55
SKU: HA8140
Stencil Checkerboard Cake Side
$14.95
SKU: EA-ST-SPCITY
Sprinkle City Stencil
$8.55
SKU: HA9210
Stencil Small Monogram Set
$19.80
SKU: EA-ST-RAINPLK
Rainbow Polka Stencil
$8.55
SKU: CC-MS019
Champagne Mesh Stencil
$35.00