Champagne Mesh Stencil
SKU: CC-MS019BRAND: Crystal Candy
Bubbles Bubbles Everywhere - Let's Celebrate
Create beautiful designs easily and quickly
Mesh stencils are made of fine mesh fabric – a food safe, flexible, light weight and durable product that can be used over and over again.
Mesh Stencils can be used on fondant to create stunning detailed effects.
Stencil mat measures 40 x 17 cm whilst the design measures 33 x 13 cm
See the tutorials for tips and creative ideas
(CC-MS019)
| SKU | CC-MS019 |
| Brand | Crystal Candy |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
| Shipping Width | 0.400m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Shipping Cubic | 0.004000000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: CC3500
Starter Collection Lace Mat Luna
$26.95
SKU: CC3510
Starter Collection Lace Mat Rose Marie
$26.95
SKU: CC3520
Starter Collection Lace Mat Phoenix
$26.95
More From This Category
SKU: HA8080
Stencil Damask Cake Tier No.3
$10.40
SKU: HA9010
Stencil Small Baby Cupcake Set
$7.82
SKU: HA8089
Stencil Damask Cake Tier No.4
$7.43
SKU: EA-ST-RAINBH
Rainbow Boho Stencil
$8.55
SKU: HA8140
Stencil Checkerboard Cake Side
$14.95
SKU: EA-ST-GEOMAZE
Geo Maze Stencil
$8.55
SKU: CC-MS016
Doodle Daisies Mesh Stencil
$35.00
SKU: EA-ST-SPCITY
Sprinkle City Stencil
$8.55