HEART CAKE TINS 6IN/15X7.5CM MONDO
SKU: 01MO230BRAND: Mondo
PRO HEART CAKE PAN
Heart shaped pan brings you the elegance and romance in design you require for your wedding or special occasion cakes. Each pan features straight sides essential for layering ease.
The Pro Series Cake Pan is made from premium 3003 alloy and is anodized. This process gives each pan a hardened and smooth surface for quick heat generation, easy food release, and effortless cleanup. These pans will be part of your everyday baking life.
Even with tough handling, the 25 year guarantee ensures these pans will not rust, blister, chip or warp. For best results, hand wash only.
(01MO230)
| SKU | 01MO230 |
| Barcode # | 9342856002496 |
| Brand | Mondo |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.180m |
| Shipping Height | 0.030m |
| Shipping Length | 0.180m |
| Shipping Cubic | 0.000972000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: LO-T2143P
Wavy Edge Cake Knife Loyal 36cm (Ea)
$16.10
SKU: W418-67
Wilton Leaf Tip #67
$2.07
SKU: LO-LTS4BRP
Loyal No 4B Open Star MED Tip
$2.95
SKU: LO-LTS3209
Loyal No 9 Closed Star Tube Stainless steel
$2.95
SKU: 01MO232
HEART CAKE TINS 10IN/25X7.5CM MONDO
$23.00
More From This Category
SKU: LO-LTS172RP
Loyal No 172 Open Star MED Tip
$2.95
SKU: EA-ST-FIELDS
Grande Fields Stencil
$8.55
SKU: 01MO125
Number 0 Alloy Cake Pan 280mm High - Mondo
$17.05
SKU: MCM-947506
3D Geo Heart Extra Large Silicone Mould
$11.95
SKU: LO-CDS08100
Cake Dowel Heavy Duty Small 8x300mm (100 Pack)
$46.50
SKU: C3049
Loyal Turntable Stainless Steel
$50.50
SKU: LO-LFN09RP
Loyal No9 Flower Nail (2 pack)
$2.95
SKU: LO-LB13050
No 5 Piping Bag Premium Loyal 50cm
$19.85