Grosgrain Christmas Fun Red & White Ribbon
SKU: SFD2119023REBRAND: Lemon Tree
This fun Christmas Print of snowflakes, trees and snowmen in white on red grosgrain ribbon is sure to add that whimsical flourish to your gifting this Christmas.
Perfect for adding that finishing touch to Christmas bouquets, wrapped gifts, treats, chocolate, pudding, biscuit bags, or for adding an accent piece to your Christmas tree, garland, or wreath.
This ribbon measures 15mm in width and 20m in length.
(SFD2119023RE)
| SKU | SFD2119023RE |
| Brand | Lemon Tree |
| Shipping Weight | 0.0250kg |
| Shipping Width | 0.130m |
| Shipping Height | 0.060m |
| Shipping Length | 0.180m |
| Shipping Cubic | 0.001404000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: CB1-SR100
Slip Board 100mm Silver Round 1.5mm Thick (100)
$6.05
SKU: LA-09LO876
Lorann Oils Apple Flavor 3.7ml
$4.65
SKU: BG-PC350RG
Mini Rose Gold Foil Baking Cup (50pk)
$2.35
More From This Category
SKU: FL2115
Cupcake Wrapper Pearl Green Christmas Trees (12)
$4.46
SKU: SFD2119115RE
Ribbon Satin Merry Christmas Mistletoe White Red (
$8.50
SKU: SWC-GBM6CUT
GingerBread Man Cutters by SweetCuts (Set of 6)
$7.95
SKU: HC-MCHRISWHITE
Merry Christmas Plaque - Red on White 80mm
$1.65
SKU: BG-SC-GDEER
Diamante Reindeer GOLD
$7.95
SKU: SFD2119112PI
Ribbon Satin Merry Xmas Trees & Gingerbread Pink
$9.50
SKU: ONDMCROSS
Bling Diamante 8cm Maltese Cross
$8.25
SKU: SFD2119115BP
Ribbon Satin Merry Christmas Mistletoe White Pink
$8.50