Pearlescent Lustre Angels Aura
SKU: CC9110PBRAND: Crystal Candy
These beautiful lustre dusts can be brushed on dry or painted onto any cake work to add depth and shimmer.
Lustre Dusts can also be mixed together to create your perfect colours.
Brush dry over pieces such as butterflies, flowers, borders and figures to give a lovely sheen to the finished product.
- 100% Food Safe and Non Toxic
- Pearlescent Lustre Dust
- Premium quality
(CC9110P)
| SKU | CC9110P |
| Brand | Crystal Candy |
| Shipping Weight | 0.0160kg |
| Shipping Width | 0.022m |
| Shipping Height | 0.022m |
| Shipping Length | 0.055m |
| Shipping Cubic | 0.000027000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: MC-MABBLU
Magic Colours METALLIC BLUE/ICE BLUE Airbrush 55ml
$9.55
SKU: TYLO50
CMC Tylose Powder 50g
$7.50
SKU: KSCA0054
Katy Sue MINIATURE CHRISTMAS TREES
$16.95
More From This Category
SKU: CC3104
Vivid Diamond Lustre Love Affair
SKU: CC3105
Vivid Diamond Lustre Midnight in Paris
SKU: CC3106
Vivid Diamond Lustre Orangery
SKU: CC3107
Vivid Diamond Lustre Oo La La
SKU: CC9170P
Pearlescent Lustre Succulent
$6.95
SKU: CC3102
Vivid Diamond Lustre Emperors Garden
SKU: CC3108
Vivid Diamond Lustre Parisian Copper
SKU: CC9070P
Pearlescent Lustre Sand Dune
$6.95