Black Corrugated Catering Tray Medium Plus With Lids
SKU: BLCTMPBRAND: Eco Pack
430x290x80mm
Black Catring Trays with Lids
- Black corrugated rectangle catering tray.
- Versatile for a variety of catered foods including sandwiches, wraps, muffins and cakes.
- 4 sizes available. Matching lids with or without viewing windows sold separately.
- Can be customised. MOQs apply.
- Not suitable for reheating or long-term refrigeration.
(BLCTMP)
| SKU | BLCTMP |
| Brand | Eco Pack |
| Shipping Weight | 0.4000kg |
| Shipping Width | 0.050m |
| Shipping Height | 0.300m |
| Shipping Length | 0.050m |
| Shipping Cubic | 0.000750000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: SFD-REC14
Lemon Tree Half Slab Cake Box 18x14x6"
SKU: LO-BBXA090
Biscuit Box 9 x 9 x 2cm High - Loyal
$1.25
SKU: LO-LS3420
Sharp Edge Scraper Set - 2pc
$15.20
More From This Category
SKU: CON-B13
Confeta Milkboard Cake Tray SMALL - 185x125x45 (20
$25.15
SKU: SFD-B13
BUDGET Cake Tray SMALL Whiteboard - 175x125x45 (2
$18.00
SKU: B125MB-WA
PE Milkboard WA Style 12x12x5 Cake Box (50)
$56.00
SKU: SFD-B14
BUDGET Cake Tray MEDIUM Whiteboard - 225x150x45 (
$20.75
SKU: SFD-B15
BUDGET Cake Tray LARGE Whiteboard - 260x180x55 (2
$22.95
SKU: B145MB-WA
PE Milkboard WA Style 14x14x5 Cake Box (50)
$82.00
SKU: B084-500UM-WA
PE Milkboard WA Style 8x8x4 Cake Box (100)
$51.00
SKU: SFD-FP10105
SFD Style 10x10x5" Budget Cake Box (100)
$75.00