Amaranath Ball - Mix 15 Pcs
SKU: RR097BRAND: Rosie Rose
ROSIE ROSE EDIBLE FLOWERS !
Rosie Rose unique ball amaranths. These fascinating flowers are not only a feast for the eyes, but also a great addition to your creations and a magical decoration.
Our globe amaranths are carefully selected and gently dried to preserve their bright colors, natural scent and unique aroma. We guarantee that flowers are free of pesticides and additives to offer you a pure and healthy natural product.
They are 100% natural and handcrafted to ensure the highest quality. Their delicate aroma is tasteless and gives your dishes a unique touch!
Highlights :
- 100% natural
- Handcrafted
- Neutral in taste
- Healing properties
(RR097)
| SKU | RR097 |
| Barcode # | 6166630401700 |
| Brand | Rosie Rose |
| Shipping Weight | 0.0150kg |
| Shipping Width | 0.060m |
| Shipping Height | 0.020m |
| Shipping Length | 0.190m |
| Shipping Cubic | 0.000228000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
SKU: CM-5046
Chefmaster Rose Pink Liqua-Gel 2.3oz/68ml
$8.50
SKU: AI28090-1
4mm SILVER Cachous 1kg by Amarischia
$30.00
SKU: IN-SSFUCHSIA
Sanding Sugar FUCHSIA100g
$6.45
SKU: CCM03BS00-15
FFI Chocolate Buttons Milk 15Kg
$133.00
SKU: CMA20EME
Colour Mill Aqua Emerald 20ml
$5.95
SKU: DD4KGWHT
COLOUR MILL DECORATORS DOUGH WHITE 4KG
$39.00
SKU: RR063
Flower Mix - Sapphire Blue 10g
$8.50
SKU: ED3090
NonPariels 100s &1000s (1.5kg)
$14.75