4mm MDF Board Black Round 11"
SKU: CB4-BR11BRAND: Lemon Tree
Our Lemon Tree boards offer strength, durability and great value!
Made from 4mm MDF and available in Silver, Gold, Black and White:
- They do not warp or bend
- They are much stronger than compressed cardboard boards
- Black and White styles are covered in PET (food grade plastic) which does not scratch and is washable
- Gold and Silver styles are foil covered
- Very competitive pricing with bulk discounts available
(CB4-BR11)
| SKU | CB4-BR11 |
| Barcode # | 9341625004204 |
| Brand | Lemon Tree |
| Shipping Weight | 0.2400kg |
| Shipping Width | 0.280m |
| Shipping Height | 0.005m |
| Shipping Length | 0.280m |
| Shipping Cubic | 0.000392000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: IC3004
Icing Bakels Pettinice Red 750g
$10.00CLICK for Bulk Pricing
SKU: CB4-WR13
4mm MDF Board White Round 13"
$3.85
SKU: BG-PC350RG
Mini Rose Gold Foil Baking Cup (50pk)
$2.35
More From This Category
SKU: CB4-BS08
4mm MDF Board Black Square 08"
$2.59
SKU: CB4-BR22
4mm MDF Board Black Round 22"
$6.75
SKU: CB4-BR06
4mm MDF Board Black Round 06"
$1.55
SKU: CB4-BS09
4mm MDF Board Black Square 09"
$2.81
SKU: CBMBR06
LOYAL MDF Board 5mm Black Round 06"
$1.40
SKU: LO-CBMBREC12
Loyal MDF Board 5mm BLACK Rectangle 12x18 inches
$4.41
SKU: CB4-BS07
4mm MDF Board Black Square 07"
$1.91
SKU: CB4-BR07
4mm MDF Board Black Round 07"
$1.91