Roberts MIDNIGHT Sprinkle Mix 80g
SKU: RE-MIDNIGHTBRAND: Roberts Edible Craft
Roberts Midnight Mix 120g
A unique edible blend of Non Pareils, Jimmies, Cashous & Sugar Pearls
Suitable for decorating on buttercream, ganache, royal icing, fondant, meringues, chocolate, donuts and ice cream.
Can be baked inside cookies and cake batters.
Product is to be stored in cool dry conditions, away from direct sunlight, heat or humidity.
Allergen Statement: Contains GLUTEN, SOY.
Ingredients: Sugar, Tapioca Starch, Vegetable Fat (Emulsifiers 492, 322 - SOY Lecithin), Glucose (Wheat), Rice Starch, Corn Starch, Wheat Starch, Wheat Meal, Flavour, and may contain One or more of the following colours (102, 110, 120 122, 123, 124, 132, 133, 153, 155, 171, 174), Glazing Agent (904, 903), Vegetable Gum (414)
This product is manufactured in a facility that handles other products and therefore may contain traces of allergens.
(RE-MIDNIGHT)
| SKU | RE-MIDNIGHT |
| Barcode # | 9311589000246 |
| Brand | Roberts Edible Craft |
| Shipping Weight | 0.1500kg |
| Shipping Width | 0.050m |
| Shipping Height | 0.090m |
| Shipping Length | 0.050m |
| Shipping Cubic | 0.000225000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
SKU: RE-PRINCESS
Roberts PRINCESS Sprinkle Mix 120g - BEST BEFORE
$4.95
SKU: BG-SP-RABBIT
Sprinks Pastel Easter Bunnies Mix 60g
$8.20
SKU: RE-NPMAGIC
Roberts MAGIC PARTY Sprinkle Mix 80g
$4.95
SKU: S66Harry
Roberts Harry Potter Inspired Sprinkle Mix 80g
$4.50
SKU: BG-SP-MIXNUM
Sprinks MIXED NUMBER Sprinkles 55g
$4.95
SKU: S66Stars
Roberts Stars & Stripes Sprinkle Mix 80g
$5.50
SKU: RE-MARINE
Roberts MARINE Sprinkle Mix 120g - BEST BEFORE 03
$4.95
SKU: RE-MINE
Roberts MINECRAFT Sprinkle Mix 120g- - BEST BEFO
$4.95