Roberts MAGIC PARTY Sprinkle Mix 80g
SKU: RE-NPMAGICBRAND: Roberts Edible Craft
Roberts Edible Sprinkle - Magic Party Mix 80g
Blend of Sugar Pearls, Non Pariels and Jimmies
Allergen Statement: Contains GLUTEN & SOY
Ingredients: Sugar, Tapioca Starch, Colour (120, 122, 123, 124, 133, 171), Glazing Agent (903, 904), Vegetable Fat (Emulsifiers 492, 322 Soy Lecithin) Glucose (From Wheat)
Product to be stored in cool, dry conditions away from direct sunlight, heat or humidity.
This product is manufactured in a facility that handles other products and therefore may contain traces of peanuts and tree nuts.
Made in Australia from Local and Imported Ingredients
(RE-NPMAGIC)
| SKU | RE-NPMAGIC |
| Barcode # | 9311589000550 |
| Brand | Roberts Edible Craft |
| Shipping Weight | 0.1500kg |
| Shipping Width | 0.050m |
| Shipping Height | 0.090m |
| Shipping Length | 0.050m |
| Shipping Cubic | 0.000225000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
SKU: ED3039H
Non Pareils Green (50g) Hangsell
$2.95
SKU: BG-SP-AROD1
Sprinks AQUA Rods 75g
$5.95
SKU: RE-PRINCESS
Roberts PRINCESS Sprinkle Mix 120g - BEST BEFORE
$4.95
SKU: ED3022H
Non Pareils Mauve (50g) Hangsell
$2.95
SKU: GL3070
RD Edible Shapes - SILVER HEARTS 2g (ea)
$5.95
SKU: S66Mermaid
Roberts Mermaid Sprinkle Mix 80g
$5.50
SKU: S66Harry
Roberts Harry Potter Inspired Sprinkle Mix 80g
$4.50
SKU: BG-SP-PAROD
Sprinks Matt PASTEL Rods 70g
$5.95