Lustre Edible Silk Starlight Atomic Tango
SKU: GL2050BRAND: Rainbow Dust Colours
The "Edible Silk" colours are a unique and exquisite range of food grade pigments developed to give your products the eye catching and distinctive look they deserve.
They consist only of edible, widely approved food colorants and or iron dioxide.
The shine and colour effects are completely different to those using common absorption or metallic pigments normally used in the food industry.
(GL2050)
| SKU | GL2050 |
| Barcode # | 5060197930271 |
| Brand | Rainbow Dust Colours |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.040m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Shipping Cubic | 0.000400000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: ED7040
Flower Daisy Swirl 25mm Pink (Box 180)
$30.00
SKU: CK-78260SI
CK Jimmies Pearl Silver 16oz
$10.95