Progel Colour - Khaki 25g
SKU: RD-CO6128BRAND: Rainbow Dust Colours
Professional Concentrated Food Colours
ProGel® concentrated colours by Rainbow Dust Colours are the new standard for food colouration. Highly concentrated, only the smallest amount of ProGel® is required to give a deep rich colour to your creations, meaning that our tubes last a long, long time! Simply add a small amount to your sugarpaste, marzipan, buttercream etc and watch it transform into your desired colour as it is mixed in.
(RD-CO6128)
| SKU | RD-CO6128 |
| Barcode # | 5060197937737 |
| Brand | Rainbow Dust Colours |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.030m |
| Shipping Height | 0.125m |
| Shipping Length | 0.040m |
| Shipping Cubic | 0.000150000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
SKU: CML-SUN
Colour Mill Oil Based Colour SUNSET 20ml
$6.95
SKU: CM-5036
Chefmaster Sunset Orange Liqua-Gel 2.3oz/68ml
$8.50
SKU: CM-5490
Chefmaster Lemon Yellow Liqua-Gel 298g
$21.20
SKU: RD-PGL-LIME
Progel Colour - Lime 25g
SKU: CM-5468
Chefmaster Navy Blue Liqua-Gel 298g
$21.20
SKU: CML-DUSK-100
Colour Mill Oil Based Colour DUSK 100ml (Large)
$22.20
SKU: CML-MINT
Colour Mill Oil Based Colour MINT 20ml
$6.95
SKU: CML-DUSK
Colour Mill Oil Based Colour DUSK 20ml
$6.95