Patty Pan #390 Chocolate (500)
SKU: PP390-CHOCBRAND: Grade
38mm Base Diameter x 25mm Height x 88mm Flattened
Our premium quality grade patty pans are made using unbleached greaseproof paper and are Eco Friendly guaranteed.
- Unbleached greaseproof paper
- Totally chlorine-free (TCF)
- Excellent for baking
- Super Easy Slip, easily separated
- No greasing necessary
- Oven safe up to 428°F/220°C
- Safe for microwave baking
- Manufactured under HACCP Standards
- Halal Certified
- No animal ingredients
(PP390-CHOC)
| SKU | PP390-CHOC |
| Brand | Grade |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
| Shipping Width | 0.030m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.030m |
| Shipping Cubic | 0.000090000m3 |
| Unit Of Measure | 500/ |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: OND04
Bling Diamante 7cm Number 4
$6.95
SKU: LA-09LO886
Lorann Oils Butterscotch Flavor 3.7ml
$4.65
More From This Category
SKU: PP-F360BLUE
Foil Pan #360 Blue (500)
$21.50
SKU: PC-390BLK
Patty Pan Confeta 390 Black (500)
$13.60
SKU: PP-F360HPINK
Foil Pan #360 Hot Pink (500)
$21.50
SKU: PP-F360BLACK
Foil Pan #360 Black (500)
$21.50
SKU: PP-F360WHITE
Foil Pan #360 White (500)
$21.50
SKU: PC-380PURP
Patty Pan Confeta 380 Purple (500)
$14.40
SKU: PC-380ORNG
Patty Pan Confeta 380 Orange (500)
$14.40
SKU: PC-340WHT
Patty Pan Confeta 340 White (1000)
$17.90