Non Pariels BLUE 10kg Box
SKU: NA1BXCS00-10BRAND: Fresh Food Industries
Non-Pareils are small brightly coloured spherical beads produced from a blend of sugar, tapioca starch and permitted food colouring
Ingredients: Sugar, Tapioca Starch, Glazing Agent (903), Permitted Colours
Allergens: This product is manufactured in a facility that handles other products and therefore may contain traces of peanuts and tree nuts.
Made in Australia from Imported and Local ingredients by Fresh Food Industries
(NA1BXCS00-10)
| SKU | NA1BXCS00-10 |
| Brand | Fresh Food Industries |
| Shipping Weight | 11.0000kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Shipping Cubic | 0.018000000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: CO7130
RC Powder Dye Pack B (Blue, Purple, Yellow, Orange
$7.65
SKU: RD-CF-SPGRN
Liquid Colour - Spring Green 16ml Best Before 11/
SKU: 09CM612
Chefmaster Airbrush NEON BRITE GREEN 0.64oz/18g
$3.85
More From This Category
SKU: ED3091
Sprinkles Rainbow Sticks - 1.5kg Box
$11.95
SKU: BG-SGOL4-500
Sprinks Metallic GOLD Jimmies 1mm - 500g
$33.95
SKU: NA1PICS00-10
Non Pariels PINK 10kg Box
$79.80
SKU: NA1ORCS00-10
Non Pariels ORANGE 10kg Box
$79.80
SKU: ED3038
Non Pareils BLUE (1Kg)
$12.95
SKU: NA1MVCSOO-10
Non Pariels MAUVE/PURPLE 10kg Box
$79.80
SKU: ED3022
Non Pareils MAUVE (1Kg)
$12.95
SKU: BG-SBLU4-500
Sprinks Metallic BLUE Jimmies 1mm - 500g
$36.50