Mondo Pro Square Cake Pan 17.5x7.5cm (7in)
SKU: 01MO187BRAND: Mondo
Commercial quality bakeware
Mondo Professional Square Cake Pan
Each piece of bakeware is made using a special 3003 alloy and is then anodized to harden and seal the surface. This produces an attractive smooth and safe finish ready for all your baking needs.
- Commercial quality bakeware
- Consistent even thickness
- Guaranteed - Will not rust, blister, chip or warp
- HANDWASH only
(01MO187)
| SKU | 01MO187 |
| Barcode # | 9342856002168 |
| Brand | Mondo |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.200m |
| Shipping Height | 0.120m |
| Shipping Length | 0.200m |
| Shipping Cubic | 0.004800000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: PA6001
Flower Spike or Pick Small Pack 10
$3.87
SKU: 01MO133
Number 8 Alloy Cake Pan 280mm High - Mondo
$17.05
SKU: CW-CDRBLU
Chocolate Drip Royal Blue - Cakers Warehouse
$13.95
More From This Category
SKU: TN1200
Tin Lamington Rect 400x300x37
$28.50
SKU: 01MO189
Mondo Pro Square Cake Pan 22.5x7.5cm (9in)
$23.65
SKU: 01MO190
Mondo Pro Square Cake Pan 25x7.5cm (10in)
$27.80
SKU: TN1121
Cake Tin Square 300mm (approx 12in)
$20.65
SKU: TN1041
Cake Tin Square 100mm (approx 4in)
$10.75
SKU: TN1071
Cake Tin Square 175mm (approx 7 in)
$18.00
SKU: TN1131
Cake Tin Square 325mm (approx 13in)
$33.00
SKU: TN1051
Cake Tin Square 125mm (approx 5in)
$10.35