Piping No 789 Basketweave XL
SKU: LO-LTS789RPBRAND: Loyal Bakeware
Loyal / Mondo Brand
LOYAL NO. 789 BASKETWEAVE EXTRA LARGE TUBE
- Professional grade
- Stainless steel
- Seamless
- Made in Korea
- SIZE Extra Large
- COUPLER
- BOTTOM DIAMETER 54mm
- INTERNAL DIAMETER OF TOP
- EXTERNAL DIAMETER OF TOP
- WIDTH 47.5mm
- LENGTH 3.5mm
- # OF STARS 15
- TUBE HEIGHT 52mm
- BARCODE 9341671008690
(LO-LTS789RP)
| SKU | LO-LTS789RP |
| Barcode # | 934286013713 |
| Brand | Loyal Bakeware |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.020m |
| Shipping Length | 0.050m |
| Shipping Cubic | 0.000100000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
SKU: LO-LTS080RP
Loyal No 80 Specialty STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS059RP
Loyal No 59 Petal STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS880RP
Loyal No 880 St Honore MED Tip
$3.95
SKU: LO-LTS124KRP
Loyal No 124K Petal MED Tip
$2.95
SKU: LO-LTS101SRP
Loyal No 101S Petal STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS00RP
Loyal No 00 Round STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS027RP
Loyal No 27 Closed Star STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS079RP
Loyal No 79 Specialty STD Tip
$2.95