Loyal No 26 Closed Star STD Tip
SKU: LO-LTS026RPBRAND: Loyal Bakeware
LOYAL NO. 26 CLOSED STAR STANDARD TUBE
- Ideal for piping stars, shells, fleur-de-lis, roses and swirls
- Professional grade
- Stainless steel
- Seamless
- Made in Korea
- Use with STANDARD coupler LTSDC01 (uncarded) / LTSDC01RP (carded)
- SIZE Standard
- COUPLER Standard
- BOTTOM DIAMETER 18mm
- INTERNAL DIAMETER OF TOP 1.8mm
- EXTERNAL DIAMETER OF TOP 6.8mm
- # OF STARS 6
- TUBE HEIGHT 31.5mm
- BARCODE 9341671008782
(LO-LTS026RP)
| SKU | LO-LTS026RP |
| Barcode # | 9341671008782 |
| Brand | Loyal Bakeware |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.020m |
| Shipping Length | 0.050m |
| Shipping Cubic | 0.000100000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
SKU: LTSMYA1
Mya Floral Tip Set
$12.15
SKU: LO-LTS1ARP
Loyal No 1A Round MED Tip
$2.95
SKU: W402-46
Wilton Std Basketweave Tip #46
$1.76
SKU: LO-LTS1MRP
Loyal No 1M Open Star MED Tip
$2.95
SKU: LO-LTS004RP
Loyal No 4 Round STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTSMOR3
Nozzle Set Moreish Ruffle Piping Set Stainless St
$14.50
SKU: LO-LTS098RP
Loyal No 98 Specialty STD Tip
$2.95
SKU: LO-LTS3200RP
Nozzle Set CLOSED STAR Stainless Steel (8pk)
$19.85