Loyal Coupler Large (ea)
SKU: DC03RPBRAND: Loyal Bakeware
A coupler allows the decorator to change similar sized tubes without emptying the contents of the icing bag. It is made up of a base and ring.
Note: you may need to trim the bag.
- Professional grade for use with ALL LOYAL bags
- Large coupler fits all large tubes
- Plastic
- Made in Korea
(DC03RP)
| SKU | DC03RP |
| Barcode # | 9341671009499 |
| Brand | Loyal Bakeware |
| Shipping Weight | 0.0200kg |
| Shipping Width | 0.050m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.050m |
| Shipping Cubic | 0.000125000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
SKU: CT3R07
LOYAL Elite 3" DEEP Cake Tin 7" Round
$11.50
SKU: CT3R04
LOYAL Elite 3" DEEP Cake Tin 4" Round
$7.30
SKU: DPB22C
Disposable Piping Bags Clear 22" (100pc)
$32.20
SKU: LO-LB13100
No 10 Piping Bag Premium Loyal 75cm
$35.35
SKU: LDC33
Cake Dowel Cutter
$11.50
SKU: LO-LB13060
No 6 Piping Bag Premium Loyal 55cm
$23.35
SKU: DC02RP
Loyal Coupler Med 2 x Collars (ea)
$2.98
SKU: LO-LB13030
No 3 Piping Bag Premium Loyal 40cm
$15.45