Kraft Paper Bag SOS Bag # 20 - 430X305X175MM/PACK OF 250
SKU: SFDSOS20BRAND: Statewide Food Distributors
PACK OF 250
Self-opening satchel paper bags are constructed from quality materials for holding multiple items,
like orders of takeaway food. They are freestanding, so are easy to load.
This satchel is offered in brown. Paper bags are recyclable, compostable and reusable.
Benefits:
Stronger than plastic bags, enabling them to hold heavy loads
- An effective advertising medium for promoting your brand
- Packed flat for easy storage
-
Compostable
-
Recyclable
-
Sustainably Sourced
- No Added PFAS
(SFDSOS20)
| SKU | SFDSOS20 |
| Brand | Statewide Food Distributors |
| Shipping Weight | 11.0000kg |
| Shipping Width | 0.048m |
| Shipping Height | 0.026m |
| Shipping Length | 0.034m |
| Shipping Cubic | 0.000042000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: LO-LP26051
Artisan Bakers Blade / Lame 10 Blades + Cover
$9.85
More From This Category
SKU: INBX24-24-60
Insert for CCBOX24 -24 Hole Std 60mm (ea)
SKU: OR1001L
21st Antique Key 76mm Gold Small (EA)
$1.44
top seller
SKU: CHBOX4
4 Chocolate Box with Clear Lid 8x8x3cm
$0.95