Green Sprinkles Bulk 10Kg *Special Order
SKU: CT1SP10GREENBRAND: Fresh Food Industries
Available to Order with 21 Days Lead Time
Sprinkles are cylinder shaped cake toppings and are available in various colours
Ingredients: Sugar, Vegetable fat Emulsifiers (492,322-Soya Lecethin 20ppm), Glucose (from wheat), Water, Permitted Colours
Allergens: This product is manufactured in a facility that handles other products and therefore may contain traces of peanuts and tree nuts.
Made in Australia from Imported and Local ingredients by Fresh Food Industries
(CT1SP10GREEN)
| SKU | CT1SP10GREEN |
| Brand | Fresh Food Industries |
| Shipping Weight | 11.0000kg |
| Shipping Width | 0.360m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.240m |
| Shipping Cubic | 0.017280000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: LO-CBXS10
Loyal Cake Box 10x10x6" with Top Window
$2.29
SKU: LO-LFG24RP
SUNRISE Floral Wire 24g Green (50pcs)
$4.45
SKU: LO-LSS20
Loyal Bench Scraper 20x5CM
$27.50
More From This Category
SKU: ED3091
Sprinkles Rainbow Sticks - 1.5kg Box
$11.95
SKU: SA1RB0100-10
Rainbow Sprinkles Bulk 10Kg Box
$90.00
SKU: ED3097
Sprinkles Mauve Sticks 1.5kg
$11.95
SKU: ED3035
Non Pareils CHRISTMAS Blend 1kg
$12.95
SKU: NA1MVCSOO-10
Non Pariels MAUVE/PURPLE 10kg Box
$79.80
SKU: NA1PICS00-10
Non Pariels PINK 10kg Box
$79.80
SKU: NA1ORCS00-10
Non Pariels ORANGE 10kg Box
$79.80
SKU: CK-78-350R-1
CK Jimmies Red (1 Kg)
$15.25