Icing Bakels Pettinice Red 750g
SKU: IC3004BRAND: Bakels
Bulk product packed in boxes of 6 Sachets
Pettinice RTR Red Icing
Premium quality ready to roll icing, to create a professional look for cake decorating and moulding.
Quick and easy colourful designs and modelling can be achieved, adding instant coloured decorations to cakes, cupcakes, muffins and biscuits.
750g
(IC3004)
| SKU | IC3004 |
| Barcode # | 9417660420597 |
| Brand | Bakels |
| Shipping Weight | 0.7500kg |
| Shipping Width | 0.120m |
| Shipping Height | 0.030m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Shipping Cubic | 0.000540000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: 422004
Bakels White RTR Icing 7Kg
$65.00
SKU: SFD1212DGR
ECO Paper Parafilm Floral Tape Pack 2 D Green
$5.50
SKU: EI-PHOTO-A4
PhotoFrost Ultimate A4 Edible Icing Sheet (Pk 25)
$55.00
SKU: EI-PREM-A4
A4 PREMIUM Edible Icing Sheet Lemon Tree (Pk24)
$50.00
SKU: LO-LFW18RP
SUNRISE Floral Wire 18g White - (50pcs)
$7.10
SKU: 09OT864
OTT Edible Icing Sheet A4 (Pk 24)
$65.00
More From This Category
SKU: IC3005
Icing Bakels Pettinice Green 750g
$10.00CLICK for Bulk Pricing
SKU: IC3007
Icing Bakels Pettinice Blue 750g
$10.00CLICK for Bulk Pricing
SKU: IC3003
Icing Bakels Pettinice 750g BLACK
$10.00CLICK for Bulk Pricing
SKU: IC3010
Icing Bakels Pettinice Pink 750g
$10.00CLICK for Bulk Pricing
SKU: IC3006
Icing Bakels Pettinice Yellow 750g
$10.00CLICK for Bulk Pricing